Ogłoszenia i apele

Poszukiwana osoba do pracy przy wspólnym projekcie Fundacji Trans-Fuzja i PTPA

Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego (PTPA) wraz z Fundacją Trans-Fuzja poszukuje studenta/studentki prawa do pracy na stanowisku asystenta/asystentki projektu dotyczącego praw osób transpłciowych. Projekt polega m.in. na badaniu akt sądowych dotyczących sądowej korekty płci, wywiadach z osobami transpłciowymi oraz opracowaniu raportu na ten temat.

Zadania asystenta/asystentki:
- bieżąca współpraca z koordynatorami projektu
- bieżące administrowanie projektem
- współpraca z ekspertami wykonującymi działania w projekcie
- kontakt z sądami i ustalanie wizyt eksperta celem badania akt sądowych
- współpraca przy tworzeniu raportu nt. praw osób transpłciowych
- współpraca przy konkretnych sprawach dotyczących nierównego traktowania

Wymagania:
- student/studentka co najmniej 3 roku prawa
- podstawowa znajomość zagadnień praw człowieka osób transpłciowych
- zainteresowanie problematyką praw człowieka w szerszym zakresie
- umiejętności organizacyjne
- doświadczenie w pracy dla organizacji pozarządowej mile widziane (ale nie jest koniecznym warunkiem)

Oferujemy:
- pracę w wymiarze 11 miesięcy po 2 dni w tygodniu / 7 godzin dziennie
- wynagrodzenie w wysokości 1200 zł brutto (forma umowy do uzgodnienia)
- pracę w ramach ciekawego projektu oraz współpracę z ekspertami w dziedzinie praw człowieka
- możliwość ewentualnego przedłużenia współpracy w ramach innych projektów prowadzonych przez PTPA lub Fundację Trans-Fuzja

Termin rozpoczęcia współpracy – od zaraz!

Oferty wraz CV prosimy przesyłać do 10 lipca 2012 r. na adres: ksmiszek@ptpa.org.pl

Z wybranymi kandydatami/kandydatkami PTPA skontaktują się po 10 lipca celem umówienia rozmowy kwalifikacyjnej.
edzamieszczono: 2012.06.30

szukaj

najnowsze teksty

najnowsze posty

linki sponsorowane

możesz pomóc

publikacje

wspierają nas

polecane

twoja transKARTA

kalendarium

! Oddziały i grupy Trans-Fuzji

! spotkania indywidualne

# pomoc psychologiczna

dla osób transpłciowych:
- w Krakowie
- w Poznaniu
- w Trójmieście
- w Warszawie
- we Wrocławiu

* pomoc prawna

myśli i cytaty

Życie jest za krótkie, aby być niewolnikiem ludzkich oczekiwań. Nie warto powstrzymać się od działań z obawy przed krytyką innych.
Antony Hegarty

Trans-Fuzja w necie

transgenderyzm

Można rozumieć jako praktykę przekraczania norm związanych z płcią. W takim ujęciu osoba transgenderowa to ktoś, kogo prezentacja płciowości przynajmniej czasami jest odmienna od oczekiwań kultury, w jakiej ta osoba żyje.

transpłciowość

Różnymi wariantami transpłciowości są:

transwestytyzm

Tego się nie leczy, można tylko zaakceptować. Lekarz, który będzie utrzymywał, że Cię z tego wyleczy, nie wie o czym mówi. Leczyć można tylko fetyszyzm transwestytyczny.

należymy do

generowano:
0.2972 s
fundacja na rzecz osób transpłciowych

hasło

zapomniane hasłozarejestrujzaloguj